Covid-19 ile ilgili güncel duyurularımız ve iade politikamız için tıklayınız

Kullanim Kosullari

Kullanım Koşulları

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI
www.turaturizm.com.tr

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz.Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.turaturizm.com.tr” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1. Ticari Markalar, Fikri Mülkiyet, Telif Hakları

www.turaturizm.com.tr sitesinin tüm hakları A.B.C Turizm Havacılık ve Ticaret Limited Şirketi'ne aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslararası kanunlar ve uluslararası sözleşmeler ile korunmaktadır. Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bigileri, her türlü veritabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile, tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, Tura Turizm ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal, Site’nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. Site ‘den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2017, turaturizm.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.

2. Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi

www.turaturizm.com.tr'in herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.

3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara Dair

www.turaturizm.com.tr, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde turaturizm.com.tr'nin hiçbir kontrolü olmadığı için, turaturizm.com.tr'nin linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder.

Kullanıcı ayrıca turaturizm.com.tr 'in böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.turaturizm.com.tr sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

5. Hak ve Sorumluluklar

www.turaturizm.com.tr sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir.Ancak, www.turaturizm.com.tr ve sahibi A.B.C Turizm Havacılık ve Ticaret Limited Şirketi site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir.Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.turaturizm.com.tr sitesi ve sahibi A.B.C Turizm Havacılık ve Ticaret Limited Şirketi'ne sorumluluk yüklenemez. www.turaturizm.com.tr sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma A.B.C Turizm Havacılık ve Ticaret Limited Şirketi’ne aittir İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

YURTDIŞI PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – TARAFLAR

Seyahat Acentesi : ABC Turizm Havacılık ve Ticaret Ltd. Şti

Telefon : 0 212 241 20 62 Faks : 0 212 912 17 82

Email:abcwebmail@turaturizm.com.tr

İşbu sözleşme Cumhuriyet Cad. No:109/A Elmadağ-Şişli-İstanbul adresinde mukim ABC Turizm Havacılık ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sahibi bulunduğu ABC Turizm Seyahat Acentası TURA Turizm marka ismi lisansı hakkı sahibi bulanan (bundan böyle "ABC TURİZM" olarak anılacaktır) ile aşağıda ve sözleşmeye ekli belgelerde adı soyadı, adres ve telefonu yer alan Katılımcı arasında akdolunmuştur. (Katılımcı herhangi bir paket turu satın alan veya almayı taahhüt eden, adına ya da lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen tüketiciyi ifade eder.)

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

ABC TURİZM ile yukarıda adı, soyadı, adres ve telefonu yer alan Katılımcı arasında aşağıda detayları yer alan şartlar tahtında işbu paket tur sözleşmesi akdolunmuştur.

İşbu sözleşme, yazılı olarak veya mevzuatta elektronik posta, kısa mesaj, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç ve ortamı şeklinde belirtilen kalıcı veri saklayıcısı yoluyla da mesafeli olarak kurulabilir. Yine Katılımcının, iştirak edeceği turla ilgili broşür, bilgilendirme ve her nevi yazışmalar da kağıt üzerinde verilebilir veya kalıcı veri saklayıcısıyla gönderilebilir.

MADDE 3 – BROŞÜR

İşbu sözleşmenin kurulmasından önce Katılımcıya ön bilgilendirme amaçlı broşür verilmiştir. Broşürde yer alan bilgiler sözleşme kurulmadan önce broşürde açıkça belirtmek ve Katılımcıya bildirilmek şartıyla Sözleşme kurulduktan sonra ise tarafların açık mutabakatı ile değiştirilebilir.

MADDE 4 – SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI

4.1. Tur tarihine 45-30 gün arasında kalan sürede iptal taleplerinde %20 (vergi ve harçlara tekabül eden kısım %20 lik kısımdır) Tur tarihine 30-15 gün arasında %50 (Vergi ve harçlara tekabül eden %20 ve paket turun toplam bedelin zorunlu harcamaları olan %30) Tur tarihine 15-0 arası %100no Show kuralına tabi olacaklardır.

4.2.ABC TURİZM, turlara kayıt yapılırken turun başlangıcına 45 günden fazla süre varsa toplam bedelin %50’sini Katılımcıdan ön ödeme olarak alacaktır. Tur başlangıcına minumum 30 gün öncesinde toplam bedelin %100’ü katılımcıdan alınacaktır. Tamamlanmadığı taktirde rezervasyon iptal edilecek ve Katılımcıya herhangi bir bedel iade edilmeyecektir.

4.3. Yurtdışı turlarda tur bedeli olarak belirtilen yabancı para cinsinden ödemelerde, ödeme günündeki ABC TURİZM’in belirleyeceği kur uygulanır.

4.4. ABC TURİZM, hedefteki katılımın altında kalan bazı gezilerin gerçekleşmeme riskini ortadan kaldırmak için, gerek gördüğü taktirde bazı geziler ve bu gezilerdeki otel klasmanlarıyla ilgili promosyon fiyatlamaları uygulayabilir. Bu özel durum aynı geziye önceden kayıt yaptırmış müşteriler açısından bir indirim hakkı doğurmaz.

MADDE 5 - FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ

Aşağıdaki şartların varlığı halinde ABC TURİZM veya Aracısı turun hareket tarihinden en az 20 gün öncesine kadar Katılımcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek ve bu değişikliğin nasıl hesaplandığını belirtmek koşuluyla fiyat değişikliğine gidebilir;

5.1. Sözleşme bedelinin döviz cinsinden belirlendiği yurt dışına yönelik turlarda fiyat değişikliğinin döviz kurunda meydana gelen olağandışı değişikliklerden kaynaklanması.

5.2. Fiyat değişikliğinin yakıt giderlerindeki olağandışı değişikliklerden kaynaklanması.

5.3. Fiyat değişikliğinin liman, havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi, resim, harç ve benzeri ücretlerde meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması.

MADDE 6 - YOLCULUK ÖNCESİ BİLGİLENDİRME

ABC TURİZM veya Aracısı, turun başlamasından yurt içi turlar için en az 24 saat, yurt dışı turlar için ise 48 saat önce katılımcıyı bilgilendirecektir. Katılımcıya verilen broşür veya yapılan sözleşmedeki bilgilerin değişmemesi halinde bu bilgilendirme zorunlu değildir.

7 - SÖZLEŞMENİN ESASLI UNSURLARINDA DEĞİŞİKLİK

7.1. Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde Katılımcı, bu değişikliği veya ABC TURİZM ya da Aracısı tarafından sunulan alternatif bir turu kabul edebilir.

7.2. ABC TURİZM veya Aracısı tarafından paket turun başlamasından önce, Katılımcıdan kaynaklanmayan nedenlerle sözleşme içeriğinde yapılan önemli değişiklikler ile işbu sözleşmenin 4.maddesinde belirtilen sebeplerle yapılan fiyat değişikliği hariç diğer fiyat değişiklikleri esaslı sözleşme değişikliği olarak nitelendirilir.

7.3. ABC TURİZM veya Aracısı, esaslı sözleşme değişikliklerini ve bunun fiyat üzerindeki etkilerini Katılımcıya derhal bildirir.

7.4. Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde Katılımcı, bu değişikliği kabul edebileceği gibi, yapılan değişikliği kabul etmediğini ABC TURİZM veya Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmek koşuluyla ABC TURİZM veya aracısı tarafından sunulan, eşit veya fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılabilir.

7.5. Sözleşmeden dönülmesi halinde ABC TURİZM veya Aracısı, sözleşmeden dönme bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren Katılımcının ödemiş olduğu tüm bedeli herhangi bir kesinti yapmaksızın en geç on dört gün içerisinde iade edecektir.

7.6. ACENTA’ nın sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uygulanacaktır.

MADDE 8 – PAKET TURUN İPTALİ

8.1. ABC TURİZM veya Aracısının, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, madde 7.4.’teki kendisine tanınmış olan hakları kullanabilir.

8.2. Paket turun düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptali ve sözleşmenin 10.maddesinde sayılan diğer hallerde ABC TURİZM veya Aracısı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.

8.3. ACENTE’ nin olası tur iptali bildirimleri, her TÜKETİCİ’ ye münferiden yapabileceği gibi, yüksek tirajlı 2 gazetenin Türkiye baskısında ilan yolu ile genel olarak da yapılabilir.

MADDE 9 - SÖZLEŞMENİN EKSİK İFASI VE SORUMLULUK

9-1.Sozlesmede imzasi bulunmayan ancak sozlesmeye konu geziye katilan tuketici(ler) de kendi adlarina kayit yaptirmakla gorevlendirdikleri tuketici(ler) bu sozlesmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmis sayilirlar. Buna ragmen, sozlesmede bizzat imzalarinin olmadigi gerekcesiyle geziye katilan tuketicilerinin acente aleyhine ve katilmis olduklari gezi ile ilgili dava ve takipler ve acentenin tuketiciye bu sozlesmede yazili hususlar disinda bir bedel ya da tazminat odemek zorunda kalmasi halinde acentenin sozlesmede imzasi bulunan tuketicilere odemis oldugu fazla miktar icin rücu hakki mahfuzdur. Bu geziye katilan tuketiciler imzalamis olmasalar dahi, taraflar arasinda geçerli olacak bu sozlesme sartlarini tur Brosuru, Tura Turizm internet sitesi, Call Center satisi ve ilanlar nedeni ile ogrenmis, geziye bu sozlesme sartlarinda katilmayi kabul ve taahhut etmislerdir. Bu nedenden dolayi tuketicinin turu iptal etme hakki yoktur.Ayrıca elektronik ortamda sözleşme içeriğinin yer aldığı onay butonu kullanılan müşterinin tüm bu maddeleri ve içeriği kabul etmiş ve ABC TURİZM’in gerekli gördüğü yerde delil olarak kullanılmasına izin vermiş sayılır.

9.2. Katılımcı, sözleşmenin ifası sürecinde ortaya çıkan her türlü eksikliği bağımsız hizmet sağlayıcısına ya da ABC TURİZM veya Aracısına derhal bildirmek zorundadır. Bu bildirimin ardından ABC TURİZM bu eksikliği gidermek için gereken özeni gösterir.

9.3. ABC TURİZM veya Aracısının, paket tur başladıktan sonra önemli bir yükümlülüğünü yerine getirmediği veya getiremeyeceği tespit edildiğinde, ABC TURİZM veya aracısı paket turun devam etmesi için Katılımcıya ilave maliyet getirmeyen eşdeğerde alternatif düzenlemeler sunar ve katılımcıya teklif edilen hizmetlerle sunulan hizmetler arasındaki farkı tazmin eder.

9.4. Katılımcı alternatif düzenlemeyi kabul etmeyerek sözleşmeden dönebilir. Sözleşmeden dönülmesi durumunda ABC TURİZM veya Aracısının ücret talep etme hakkı sona erer ve yapılmış olan ödemeler sözleşmeden dönüldüğü tarihten itibaren Katılımcıya en geç on dört gün içinde iade edilir. Ancak ABC TURİZM veya Aracısı o ana kadar ifa etmiş olduğu edimler için Katılımcıdan hizmetten faydalandığı oranda uygun bir karşılık talep edebilir.

9.5. Gezi programlarında ücrete dahil tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar dışında klan turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir. Ekstra tur ücretlerini ve içeriklerini gidilen şehir ve ülkedeki yerel ACENTALAR belirlemekte ve önermektedir. Bu turlar ancak yeterli katılımın sağlanması halinde yapılabilecek olup, extra turların yapılmaması nedeniyle ACENTE’ den hiçbir tazminat veya iade talep edemez.

MADDE 10 - SORUMLULUKTAN KURTULMA

ABC TURİZM veya Aracısı, sözleşmeye aykırılığın aşağıdaki hallerden kaynaklanması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz;

10.1. Katılımcının kusurunun bulunması.

10.2. Sözleşmenin ifası sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması.

10.3. Mücbir sebebin bulunması.

10.4. ABC TURİZM, Aracısının veya bağımsız hizmet sağlayıcısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi.

10.5. Paket turun düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede paket turun başlamasından en az yirmi gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile Katılımcıya bildirilmiş olması.

MADDE 11 - SÖZLEŞMENİN DEVRİ

11.1. Katılımcı, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, turun başlamasından en az 30 gün önce ABC TURİZM veya Aracısına yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak sözleşmeyi, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir.

11.2. Paket tur sözleşmesini devreden ve devralan, ABC TURİZM veya Aracısına karşı bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ek masrafların ve uçak ve/veya her nevi ulaşım aracı değişikliği bedellerinin ödenmesinden müteselsilen sorumludur.

MADDE 12 - SÖZLEŞMENİN FESHİ VE İPTAL KOŞULLARI

12.1 Müşteri, Ek.1’ deki “Tur Programı” nda belirtilen özel koşullar hariç, satın almış olduğu tüm uçakla yapılan kara ve gemi turlarıyla diğer paket turlarda satın almış olduğu turu gezi tarihinden 46 gün öncesine kadar iptal edebilir.(Erken rezervasyon dönemi hariç) Bu durumda ödemiş olduğu miktar Ek.1’ deki “Tur Programı” nda “İPTAL ŞARTLARI” başlığı altında belirtilmiş özel kesintiler (iç hat uçuşları, vize harcamaları vs gibi) dışında aynen kendisine iade edilir.

Ayrıca Abc Turizm, Ek.1’ deki “Tur Programı”nda belirtilen özel koşullar hariç, tüm uçaklı paket turların kendi bilet, broşür veya internet sitesinde duyurmuş olduğu Uluslararası iptal şartları üzerinden iadeler yapılır. Müşterinin gezi başlangıç tarihine 46 gün kala yazılı olarak yaptığı iptallerde ödemiş olduğu gezi ücretini iade alırken havayolu şirketiyle otel konaklaması varsa iptal koşulları kuralları dikkate alınır. Banka aracılığıyla yapılacak iadelerde, banka havale masrafı Müşteri’ ye ait olacaktır.Müşterinin ödeme gerçekleştiği kredi kartı ,nakit veya havele gibi ödediği (ödeme yapılan günkü kur baz alınarak) şekilde iade edilecektir. Belirtilen tarihlerden sonra Müşteri tarafından yapılan iptallerde nedeni ne olursa olsun iade yapılmaz ve Müşteri’nin bundan dolayı herhangi bir tazminat hakkı doğmaz.

12.2.Müşterinin satın almış olduğu gemi turların da iş bu sözleşme kuralları gemi şirketinin paket tur broşürün de yazılı olduğu iptal kuralları aynen geçerlidir.

12.3. Katılımcının iptal talebinden önce vize müracaatı yapılmışsa vize bedeli iade edilmez.

12.4. ACENTA gerekli durumlarda; özellikle turun düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması ve /veya MÜŞTERİ’den onay almaksızın, ancak MÜŞTERİ’ ye bildirmek koşuluyla gezi başlangıç tarihine; hafta sonu konaklamalı gezilerde 10 gün, yurtiçi gezilerde 20 gün, yurtdışı gezilerde 20 gün kala yada daha öncesinde herhangi bir geziyi iptal edebilir. Bu gibi iptallerde MÜŞTERİ’ ye , ödemiş olduğu tüm tutar iade edilecektir. Ancak bu iptalden dolayı MÜŞTERİ’ nin tazminat hakkı doğmaz. MÜŞTERİ’nin tura katılmak için kendi imkanlarıyla aldığı iç hat ve dış hat bağlantı biletleri, vize harcamaları iade edilmez. Müşterinin kendi isteğiyle uçaklarda “sınıf yükseltme” yaptırmasından yada “mil” kullanmasından doğacak zararlardan ACENTA sorumlu değildir. Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) almış oldukları biletler ACENTA’yı kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden ACENTA sorumlu tutulamaz. (ACENTA turun hareket tarihini değiştirse veya iptal etse bile yolcunun yanan biletinden yada puanlarını tekrar yazdırabilmek için ödeyeceği maddi cezadan sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kesinlikle kabul etmiş sayılır.)

12.5. Erken rezervasyon dönemi, promosyon turlar, resmi tatil, dini ve milli bayram dönemlerini kapsayan turlarda değişiklik ve iptal yapılamaz.

12.6. Bu madde kapsamında yapılacak bedel iadeleri, fesih bildiriminin ABC TURİZM veya Aracısına ulaşmasından itibaren on dört iş günü içerisinde Katılımcıya yapılır.

12.7. Sözleşmenin iptali durumunda, iki kişilik odalarda kalmak üzere geziye katılan ve ön ödeme yapan bir tüketici nin, geziyi herhangibir süre içerisinde iptal etmesi halinde ( iptal süresi önemli değildir) tüketici nin iade hakkı olduğu durumlarda; oda da kalacak ikinci tüketici ‘’tek oda’’( single) farkını kabul etmez ise, tek oda farkı iade miktarından düşülecektir.

MADDE 13 - MÜCBİR SEBEPLER

13.1. Doğal afetler, olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, halk hareketleri, savaş, savaş ihtimali, karantina ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, uçak gecikmeleri gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Bu süreçte ABC TURİZM ve Aracısı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.

13.2. Katılımcı kendisiyle ilgili mücbir sebebe ilişkin resmi makamlardan aldığı her türlü rapor veya belgeyi ABC TURİZM veya Aracısına vermek durumundadır. Mücbir sebebi istenen sürede belgeleyemeyen veya eksik olarak belgeleyen Katılımcılar,ABC TURİZM veya Aracısından herhangi bir talepte bulunamazlar.

MADDE 14 - ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

ABC TURİZM veya Aracısı, paket tur kapsamında taahhüt ettiği hizmetlerin, acentanın iflası da dahil olmak üzere, verilmemesinden kaynaklanacak sorumluluklarını, zorunlu paket tur sigortası özel ve genel şartları çerçevesinde sigorta ettirmiştir. İşbu poliçe sertifikası sözleşme ekinde Katılımcıya teslim edilmiştir. Katılımcının kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını ve her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını, poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebileceği hususu kendisine hatırlatılmıştır.

MADDE 15 - ULAŞIM ARAÇLARI VE KONAKLAMA TESİSLERİ

15.1. ABC TURİZM veya Aracısı, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolüne tabidir. Gezi programında belirtilen uçak, otobüs, gemi, tekne, tren ve diğer ulaşım araçlarının yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi programlarına göre hazırlanmıştır. Bu saatlerin değişmesi, tarih değişiklikleri ve buna bağlı yapılan program değişiklikleri, rötarlar ABC TURİZM veya Aracısı’nın iradesi dışındaki olgular olup, bu olaylar uluslararası havayolu mevzuatı, uluslararası andlaşmalar, diğer taşımacılık mevzuatı kuralları gereğince değerlendirilir. Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda yürürlükteki ilgili mevzuat hükümleri, IATA, diğer konvansiyonlar, taşımacılık mevzuatı kuralları, Türkiye’nin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler ve bunlara bağlı çıkartılmış tüzük, yönetmelik ve her türlü mevzuat hükümleri uygulanır.

15.2. ABC TURİZM veya Aracısı, konaklama tesisleri ve taşımacı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ulaşım araçları ve konaklama tesislerinde ABC TURİZM veya Aracısının iradesi dışında gelişen olaylardan doğabilecek arıza, kaza ve kayıplarda ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla, siyasi olay, grev, devletlerarası ilişkilerdeki değişiklikler, terör, halk hareketleri, savaş ihtimali, doğal afetler, olumsuz hava şartları, sis ve öngörülemez teknik sorunlar gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerden ve/veya Katılımcının kusurundan dolayı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu tutulamaz.

15.3. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce konfirme edilmesi gerekmektedir. Yolcular uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır. Yolcuların gezi tarihinden 48 saat önce ABC TURİZM veya Aracısından konfirmasyon talep etmeleri ve belirtilen saatlerde randevu yerinde olmaları şarttır. Aksi durumda doğacak sorunlardan ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu tutulamaz. ABC TURİZM veya Aracısı da değişiklik haberi aldığı an en kısa sürede yolcularına bildirir.

15.4. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek, içki ve program dışı hizmetler Katılımcı tarafından ödenecektir. Ayrıca gidilecek ülkenin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi,şehir giriş ücretleri, otel konaklama vergileri, harç v.b. gibi ödemeler Katılımcıya aittir.

15.5. Seyahat süresince, başlangıcında ve sonunda gezilen ve konaklanan yerlerde Katılımcılardan kaynaklanacak hasar, zarar ve kayıplardan ABC TURİZM veya Aracısı sorumlu değildir.

15.6. Otellere varış saati kaç olursa olsun, odalara yerleşme saati yerel saatle 14.00'dir. Otellerden ayrılış saati kaç olursa olsun,odaları boşaltma saati yerel saatle 12.00'dir.

15.7. Çocuk indirimleri, çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. veya 4. kişi olarak kalmaları durumunda uygulanır. Ancak otelde yatak ve uçakta koltuk işgal ederse tam bedel alınır.

15.8. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla, programda yazılandan farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Hava durumuna veya zorunlu durumlara bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir, bu durumda ABC TURİZM olabilecek en uygun alternatifi sunacaktır. Bildirilen kalkış noktaları dışında yolcu alımı yapılmamaktadır. Otobüslerde koltuk numarası garantisi verilmemektedir.

15.9. Katılımcıların seyahatlerde bagaj taşıma hakları seyahat edilen ulaşım araçlarının tanıdıkları limitlere göre belirlenir. Bu limitlerin üzerindeki bagajlarda, taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret Katılımcı tarafından ödenir.

15.10. ABC TURİZM veya Aracısından alınan seyahat paketi dahilindeki uçuşlar sırasında meydana gelebilecek herhangi bir bagaj kaybı ve/veya hasarı durumunda havayolu şirketinin uygulayacağı kurallar geçerlidir, ABC TURİZM veya Aracısının herhangi bir sorumluluğu yoktur.

15.11. Katılımcılar para, ziynet eşyaları,değerli eşyalarını, kimlik ve pasaport gibi önemli belgelerinin güvenliğinden kendileri sorumlu olup oluşacak kayıp, hasar ve çalınma durumlarında sorumluluk tamamen Katılımcıya aittir. Ulaşım araçlarında, ilgili ve/veya resmi kuruluşlar tarafından belirlenen bagaj taşıma kuralları geçerlidir. Kurallar dışına çıkılması halinde ortaya çıkan cezalarda Katılımcı sorumlu olup, ABC TURİZM veya Aracısı sorumluluk taşımaz.

15.12. Seyahat paketi dahilindeki uçak yolculukları haricinde, gezinin her aşamasında bagaj ve kişisel eşyaların sorumluluğu Katılımcıya aittir.

15.13. Seyahat esnasında kaybedilen değerli eşya ve pasaport, kimlik, uçak bileti vb. belgelerle ilgili olarak doğan masraflardan ABC TURİZM ve/veya Aracısı sorumlu tutulamaz.

15.14. Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir, başlangıç ve varış noktası değişebilir.

15.15. Geziye, ABC Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

15.16. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir. Gerçekleşmemesinden tazminat hakkı doğmaz ve iadesi talep edilemez.

15.17. ABC Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

15.18. ABC Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir. Müşteriye herhangi bir tazminat hakkı ve iade hakkı doğurmaz.

15.18. Charter uçuşlar ile ilgili olarak tüm düzenlemeler uluslararası havacılık kurallarına tabi olduğundan Varşova Konvansiyonu gereğince; bu tür uçuşlarda saat değişikliği, duraklama yerleri değişikliği mümkündür. Uçuş saatleri 48 sat önceden kesinleştiğinden satış sırasında belirtilen saatler muhtemel saatler olup, bu konudaki değişiklikler nedeni ile ACENTA sorumlu tutulamaz. Bu sebeple yapılacak iptal ve iade talepleri de kabul edilemez.

MADDE 16 – VİZE

Yurtdışı gezilerde gerekli olan vizelerin hazır olmasından Katılımcılar sorumludur. ABC TURİZM’den veya Aracısından vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli belgelerle birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce, vize ve servis ücreti Katılımcılar tarafından karşılanmak üzere ABC TURİZM veya Aracısına başvurulması gerekir. ABC TURİZM veya Aracısı vize işlemlerinde sadece aracı konumunda olup konsolosluklar tarafından vize verilmemesi halinde hiçbir sorumluluğu yoktur. Herhangi bir gecikmeden ve belge eksikliklerinden doğabilecek aksaklıklardan ABC TURİZM veya Aracısı kesinlikle sorumlu değildir. ABC TURİZM veya Aracısının aldığı vizenin tarih ve içeriği Katılımcı tarafından kontrol edilmelidir. Tur hareket tarihine kadar vize ücretlerinde olabilecek değişiklikler Katılımcılara yansıtılır ve farklar tahsil edilir. Vize müracaatları sırasında gerek duyulduğu taktirde seyahat edilen ülkenin tarafı bulunduğu Schengen Andlaşmasına taraf diğer ülkelerin konsolosluklarına da müracaat edilebilir, bu Katılımcıların menfaatine vize işlemlerinin olumlu neticelenmesine yöneliktir. Vize alınamaması durumunda işbu sözleşmedeki iptal koşulları geçerli olup bu hükümlerin belirlediğinin dışında bir iade veya tazminat söz konusu değildir.

Vize alınmış olmasına rağmen, Türkiye’den çıkışına izin verilmeyen veya seyahat edilen ülkede herhangi bir nedenle içeri sokulmayan Katılımcılare herhangi bir ödeme yapılmaz ve bu durumdan ABC TURİZM veya Aracısının sorumluluğu yoktur.

Katılımcı gideceği ülkeye ilişkin vizesi olduğunu beyan ederse veya vize işlemlerini bizzat kendisi takip edeceğini belirtirse, bu durumda tüm sorumluluk Katılımcının kendisindedir, Katılımcı vize işlemlerinin gerçekleşmediğini ileri sürerek sözleşmeyi feshedemez, sorumluluk Katılımcıya ait olacaktır.

MADDE 17 - DİĞER HÜKÜMLER

17.1. Turların gün süreleri takvim gününe göre verilmiştir. Başlangıç ve bitiş günleri günün hangi saati olursa olsun turun gün sayısını belirler.

17.2. Gümrüklerde formaliteler ile ilgili olarak giriş ve çıkışlarda yolcuların pasaportlarını, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden doğması muhtemel problem ve buna bağlı gecikme ve iptallerden Katılımcılar sorumludur. Bu durumda Katılımcı seyahatle ilgili tüm haklarını kaybeder.

17.3. Tura katılan 18 yaş altındaki yolcuların ebeveynleri yasal belgelerini bulundurmak ve ibraz etmekle yükümlüdür.

17.4. Katılımcıların şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin özen borcudur. Katılımcının şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

17.5. Bu sözleşme Katılımcıya verilecek hizmetin kapsamını belirlemek amacıyla hazırlanmıştır, fatura ve makbuz yerine geçmez, tur bedelinin ödendiği anlamına gelmez.

17.6. Sözleşmede adı bulunan geziye katılacak kişiler, kayıt işlemleri başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi,sözleşme maddelerini, okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırlar.

17.7. Abc Turizm aracılığıyla yaptırmış olduğum rezervasyondaki bilgilerime istinaden operatör her türlü sms,e-mail ve diğer bilgilerime ,kendi firmasıyla ilgili özel reklam vb.hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir.

17.8. Ayrıca buna ek olarak operatörle yapmış olduğum hertürlü yazışma ve görüşmelerin ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgilerimi hukuksal işlemlerde kullanabilir.

17.9. Tüketici kayıt yaptıracağı tur için gerekli asgari sağlık ve kondisyon durumunu tespit etmekle mükelleftir. TÜKETİCİ kendi sağlık durumuna uygun olmayan bir tur satın alması halinde, turun iptali halinde yşanacak hak kayıplarından ACENTE sorumlu olamaz. TÜKETİCİ kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendi sorumludur. BU amaçla ACENTE’ den her türlü yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan TÜKETİCİ tura kayıt yaptırmadan önce doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu ACENTE’ ye kayıt öncesinde bildirmekle yükümlüdür. Rahatsızlığın türüne göre ACENTA’ nın TÜKETİCİ’ yi talep ettiği tura kabul edip etmeme hakkı saklıdır.

17.10. Sözleşmde imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan TÜKETİCİ (ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri TÜKETİCİ ( ler) bu sözleşmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılır. TÜKETİCİ ( ler) in ACENTE aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve ACENTE’ nin TÜKETİCİ ye bu sözleşmedeki yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde ACENTE’ nin sözleşme de imzası bulunan TÜKETİCİ(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan TÜKETİCİ ( ler) imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını tanıtım broşürü, katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmyı taahüt etmişlerdir.

17.11. Seyahat sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan TÜKETİCİLERİN eksik veya ayıplı ifa, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirtilmiştir. ACENTE bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Her türlü sigorta işlemlerinde ilgili sigorta şirketinin kuralları geçerlidir. ACENTA’ nın herhangi bir kusurunun bulunmadığı durumlarda zararın sigorta tarafından herhangi bir nedenle kapsam dışı bırakılması halinde ACENTE’ nin hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

17.12. İşbu sözleşme tarafların hür iradesi ile ve tüm maddeleri okunarak tanzim ve müzakere edilmiş ve imza olunmuştur.

Yukarıdaki koşulları şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına da okudum ve kabul ettim. Paket tur sözleşmesini, tur kayıt formunu, tanıtım broşürünü, sigorta poliçesini ve ödeme makbuzunun örneğini şahsım ve tura katılacak rezervasyonda adı geçen diğer kişiler adına teslim aldım.

Sözleşme Size Yardımcı Oldu Mu? EVETHAYIR

Sözleşme ile ilgili sormak istediğiniz sorular için lütfen formu doldurun

SİGORTA

ABC TURİZM veya Aracısı, paket tur kapsamında taahhüt ettiği hizmetlerin, acentanın iflası da dâhil olmak üzere, verilmemesinden kaynaklanacak sorumluluklarını, zorunlu paket tur sigortası özel ve genel şartları çerçevesinde sigorta ettirmiştir. İşbu poliçe sertifikası sözleşme ekinde Katılımcıya teslim edilmiştir. Katılımcının kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını ve her türlü kazadan doğan zararını ve tedavi masraflarını, poliçe limiti kadar karşılayacak şekilde sigorta ettirilebileceği hususu kendisine hatırlatılmıştır.

Seyahat Sigortası Teminat Kapsamı

Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi

Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli

Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil

Vefat eden sigortalının nakli

Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurt dışında konaklama süresinin uzatılması

Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati

Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması

Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması

Gecikmeli Bagaj

Kanuni İşlemlerle ilgili kefalet (borç olarak)

İlaç Gönderilmesi Organizasyonu

Acil Mesajların İletilmesi

Avrupa Ülkeleri Seyahat Sigortası (ABD-KANADA-JAPONYA HARİÇ)

3 – 8 Gün;

65 Yaşa Kadar 20 € , +65 Yaş 30 € , +71 Yaş 40 € , +76 Yaş 50 €

9 – 15 Gün;

65 Yaşa Kadar 25 € , +65 Yaş 35 € , +71 Yaş 50 € , +76 Yaş 60 €

16 – 30 Gün;

65 Yaşa Kadar 30 € , +65 Yaş 65 € , +71 Yaş 85€ , +76 Yaş 105 €

Tüm Dünya Ülkeleri Seyahat Sigortası

3 – 8 Gün;

65 Yaşa Kadar 30 € , +65 Yaş 45 € , +71 Yaş 60 € , +76 Yaş 75 €

9 – 15 Gün;

65 Yaşa Kadar 35 € , +65 Yaş 55 € , +71 Yaş 70 € , +76 Yaş 85 €

16 – 30 Gün;

65 Yaşa Kadar 65 € , +65 Yaş 100 € , +71 Yaş 130€ , +76 Yaş 165 €

VİZE İŞLEMLERİ

SCHENGEN VİZESİ İÇİN TEMEL EVRAK LİSTESİ

Schengen Vize başvuru formu (başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanacaktır);

Son 10 yılda alınmış olan, öngörülen seyahat bitim tarihini müteakiben asgari 3 aylık geçerliliği bulunan pasaport;

Başvuru sahibinin pasaportunda kayıtlı bulunan ve reşit olmayan kimseler ayrı başvuru formu doldurulacak olup, ayrı olan vizeleri aynı pasaporta tatbik edilecektir; bu bağlamda, pasaportun, seyahat edecek beher kişi için 2 beyaz sayfa ihtiva etmeli, vize sahiplerinin giriş çıkış damgalarının tatbik edilebileceği yeterli yer bulunmalıdır;

Biyometrik verilerin ve önceki vizelerin bulunduğu pasaport sayfalarının fotokopileri;

Schengen Vizesi harcı.

Aşağıda belirtilen şartlara sahip başvuru sahipleri vize harcından muaftır:

a) 12 yaşından küçük reşit olmayan kimseler;

b) eğitim veya pedagojik formasyon amaçlı ikamet edecek olan öğrenciler, yüksek öğrenin öğrencileri, üniversite mezunları ve refakat eden öğretim görevlileri;

c) Bilimsel araştırma amacı ile AB’de seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılarına AB üyesi Ülkeleri tarafından kısa süreli tek tip vize verilmesinde kolaylık sağlanmasına yönelik 28 Eylül 2005 tarih 2005/761/CE Avrupa Parlamentosu ve Konseyi tavsiyesine istinaden, bilimsel araştırma amacı ile seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılar;

d) Kar amacı gütmeyen toplum kuruluşları tarafından organize edilen seminerlerin, konferansların, sportif, kültürel veya eğitim etkinliklerinin, yirmi beş yaşını doldurmamış, katılanları.

1 adet biyometrik fotoğraf.

AB Üye Ülkelerde ikamet edilecek süre zarfında meydana gelebilecek sağlık nedenleri, acil tedavi, acil yatış veya vefata bağlı yurda dönüş masraflarını karşılayabilecek uygun ve geçerli seyahat sigortası. Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli olmalı, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalıdır. Asgari poliçe tutarı 30.000 Euro olmalıdır. Not: Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi Ingilizce olarak basılacak.

TURİZM AMAÇLI SCHENGEN VİZESİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

Gerekli Olan Diğer Belgeler

1) Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler;

2) Otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler;

3) Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler:

örnek:

Son üç aylık hesap hareketlerini gösterir kaşeli imzalı banka hesap dökümü, ve düzenli geliri gösterir belgeler:

örnek;

son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri)

4) Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

(a) Başvuru sahibi çalışan ise; İşveren mektubu ve/veya izin onayı,SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK "hizmet dökümü"

(b) Başvuru sahibi çiftçi ise;

Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

(c) Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise;

Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası

Vergi levhası

(d) Başvuru sahibi emekli ise;

Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

(e) Başvuru sahibi öğrenci ise;

Öğrenci Belgesi

(f) Başvuru sahibi reşit değil ise/18 yaşın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa

Ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname (seyahat eden ebeveyn evli değil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisindeyse bu koşul geçerli değildir)

NOT: Gemi turu ile seyahat edecek yolcuların tur kayıt programı/rezervasyonu üzerinde yetkili turun kaşe-imzası ve şahsın imzası olacak şekilde ibraz edilmelidir.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ

Siz misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek ve şirketimize dair memnuniyetinizi en üst seviyede tutmak için sizden gelen öneri ve eleştirileri titizlikle değerlendiriyoruz.

Görüş, öneri ve şikayetlerinizi bilgi@turaturizm.com.tr adresine göndermenizi rica ederiz.