HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1.096 €
Eşsiz Deneyimler:
- Tek bir rengin değil, tüm renklerin ahengini harmonisi içerisinde bir mozaiğe çevirmiş Hindistan
- Rajastan Bölgesi'nin başkenti olan, mimari açıdan Hindistan'ın en iyi planlanmış şehirlerinden birisi olan Jaipur
- Rajpur mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden olan ve Jaipur inşa edilmeden önce mihracelerin yerleşim yeri olan Amber Kalesi
- İmparator Ekber Şah döneminde Babür Hükümdarlığı'nın başkentliğini yapmış ve şu an tam anlamı ile bir hayalet şehir diyebileceğimiz Fatehpur Sikri
- Kuzey Hindistan bölgesinin tarihi ve kültürel anlamda başkenti sayılan Agra
- Dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen Tac Mahal

15.04.2018 TARİHLİ Tur Programı

DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ  

Tur Programı

1. Gün

İstanbul -Delhi

Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tura Turizm kontuarı önünde yetkililerimiz ve rehberimiz ile buluşarak başlıyoruz. Türk Hava Yolları'nın akşam uçuşu ile Hindistan'ın başkenti Delhi'ye hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.
2. Gün

Delhi

Sabah Delhi'ye varışımızla birlikte otele transfer oluyoruz. Kahvaltı sonrası Delhi şehir turu için transferimiz gerçekleşiyor. Tur esnasında; Kutub Minar, Kuvvetü'l-İslam Camisi ve çevre yapıları, Hümayun Türbesi, Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı ve Hindistan Kapısı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.
3. Gün

Delhi - Agra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Agra'ya transfer oluyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve Babür İmparatorluğu'nun ortalama 300 sene yönetim binası olarak kullanılmış olan Agra Kalesi, bir diğer adı ile Kızıl Kale şehir turumuzu yapıyoruz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir Agra Kalesi, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Sonrasında İtimadü'd-Daulah Türbesi turu yapiyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizin ardından otele transfer oluyoruz. Otelde alınacak akşam yemeği sonrasında, geceleme otelimizde.
4. Gün

Agra - Tac Mahal -Agra

Sabah kahvaltı sonrası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en zarif anıt olarak tarihe geçen Tac Mahal'i ziyaret ediyoruz. Anıtın baş mimarlığını Şiraz'dan gelen İsa Khan üstlenmiş, ve zamanın ünlü sanatçıları olan Bordo'dan Austin usta ve Venedik'ten Veroneo ustalar kendisine asistanlık yapmıştır. Bir efsaneye göre Şah Cihan, Tac Mahal'in yapılmasından sonra buna benzeyen başka bir eser yaratmaması için mimar İsa Khan'ın sağ elini kestirmiştir. Bugün Hindistan'ın en fazla turist çeken bölgesi. Ancak çevresinde oluşan çarpık yapılaşma, bu tarihi yapıtın geleceğini tehdit ediyor. Bulunduğu şehrin birçok noktasından açıkça görülebilen Tac Mahal, Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer almaktadır. Tac Mahal'in yüz binlerce akik, sedef ve firuze gömülü olan duvarlarında ayrıca 42 zümrüt, 142 yakut, 625 pırlanta ve 50 adet çok iri inci vardır. Romantik görünüşü ile herkesi büyüleyen, Doğulu Batılı birçok ünlü yazar ve şaire ilham kaynağı olan Tac Mahal, mehtaplı gecelerde bile aydan daha parlak görünür. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği sonrasında, geceleme otelimizde.
5. Gün

Agra - Jaipur

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur'a transfer oluyoruz. Yol üzerinde16. yüzyıldan kalan, İmparator Ekber Şah döneminde Babür Hükümdarlığı'nın başkentliğini yapmış, herşeyin yerli yerinde durduğu ve tam anlamı ile bir hayalet şehir diyebileceğimiz Fatehpur Sikri'yi ziyaret ediyoruz. Agra'nın 40 km. kadar batısında kurulmuş olan bu şehir 1570 - 1586 yılları arasında imparator Ekber zamanında Moğol Hükümdarlığı'nın başkentiydi. Daha sonra terk edildi. Günümüzde burası mükemmel biçimde korunmuş bir hayalet şehir durumundadır. Bu şehrin kuruluşu hakkında anlatılanlar içerisindeki en baskın hikayeye göre İmparator Ekber Şah, Sikri adlı bu şehirde ermiş olarak tanınmış olan Selim Chisti'yi ziyarete gidiyor, erkek çocuğu olmadığından ve tahtı bırakacak varisi bulunmadığından yakınıyor. Daha sonra Chisti, ona bir oğlu olacağı müjdesini veriyor. İmparator, doğan üç oğlundan birine ermişin ismi olan Selim ismini koyuyor.Daha sonra yeni, düzenli, planlı bir şehir kuruyor ve başkenti buraya taşıyarak Fetihpur Sikri adını veriyor. Bundan kısa süre sonra tahminen su yetersizliği nedeniyle buradan göç ediliyor. Tur sonrası yerel bir restoranda öğle yemeği ve otelimize transfer oluyoruz. Jaipura varışımız ardından Otelde alınacak akşam yemeği sonrasında, geceleme otelimizde.
6. Gün

Jaipur - Amber Kalesi -Jaipur

Sabah kahvaltı sonrası, Jaipura Amber Kalesi turunu gerçekleştiriyoruz. Hindistan'ın büyülü dünyasına kapılmaya başladığımız bugün, Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden ve Jaipur inşa edilmeden önce Mihracelerin yerleşim yeri olan Amber Kalesi turumuzu yapıyor ve şahane işlemelere sahip romantik yapıları, göl ve şehir manzaraları, tarihe tanıklık etmiş salonu ve tapınağı ile Amber Kalesi'nde geçmişe doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Jaipur'un 11 km. dışındaki bu saray, Jaipur inşa edilmeden önce Mihrace'nin yerleşim yeriydi. Bu kale - saray 1592 yılında Ekber'in ordusundaki bir komutan tarafından yapılmıştı. Daha sonra Jai Singh tarafından genişletildi ve tamamlandı. Kale oldukça yüksek kayaların üzerine adeta kondurulmuş gibidir. Saraydaki sayısız teraslardan bakıldığında aşağıda küçük bir göl ve uzakta da Jaipur şehri gözükmektedir. Kale, Rajput dönemi sanatının en ilginç örneklerini içermektedir. Turumuz sırasında fillerin üzerine çıkıyor ve unutulmaz kareler çekme şansına sahip oluyoruz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Cantar Mantar ve Şehir Müzesi turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Otelde alınacak akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7. Gün

Jaipur - Delhi

Sabah kahvaltı sonrası şehir turu için Delhi'ye transfer oluyoruz. Delhi şehir turumuz esnasında; Cuma Camisi, Çandni Çovk Çarşısı, Rac Gat görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz. Otele transfer ve akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
8. Gün

Delhi - İstanbul

Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul'a hareket ediyor ve varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.

HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

15.04.2018
7 Gece 8 Gün

1.096 €' den başlayan fiyatlarla

İki Kişilik Odada:
Kişi Başı 1.096 €
İlave Yatak 1.096 €
Tek Kişi 1.546 €
0 - 2 Yaş 596 €
3 - 12 Yaş 1.076 €


Tura Dahil Olan Hizmetler
  - Türk Hava Yolları ile İstanbul - Delhi - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti

  - 2 Gece Delhi'de 4* otelde yarım pansiyon

  - 2 Gece Agra'da 4* otelde yarım pansiyon

  - 2 Gece Jaipur'da 4* otelde yarım pansiyon

  - Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

  - 6 adet öğle yemeği

  - Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

  - Zorunlu seyahat sigortası
Tura Dahil Olmayan Hizmetler
  - Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

  - Bahşişler (Kişi Başı 30 EUR zorunlu olup, rehberimiz tarafından toplanacaktır)

  - Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

  - Hindistan Vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 140 USD olup, fiyat artışı olması halinde tarafınıza bildirilecektir)
Otel Detayları
AFRICA AVENUE GK. 1
THE FERN HOTEL
PARADISE HOTEL JAIPUR
AFRICA AVENUE GK. 1
Uçuş Detayları
TK - 716 ISTANBUL - DELHI
20:20 - 04:35
TK - 717 DELHI - ISTANBUL
06:15 - 10:30
Bu turumuzda tanımlı herhangi bir ekstra tur seçeneği bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için satış ofisimizi arayabilirsiniz.
- Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.

- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.İptal Koşulları

- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.

- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.

- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.

- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
Bu tur için henüz bir yorum yapılmamış.

FİYATLAR

Seçenek Tur Tarihi 2 Kişilik
Odada
Kişi Başı
Tek Kişi 3. Kişi 0 - 2 Yaş 3 - 12 Yaş  
Hindistan Altın Üçgen
04.02.2018 1.196 € 1.646 € 1.196 € 696 € 1.176 €
Hindistan Altın Üçgen
04.03.2018 1.196 € 1.646 € 1.196 € 696 € 1.176 €
7+
Hindistan Altın Üçgen
01.04.2018
1.196 €
1.096 €
1.646 €
1.546 €
1.196 €
1.096 €
696 €
596 €
1.176 €
1.076 €
Hindistan Altın Üçgen
15.04.2018
1.196 €
1.096 €
1.646 €
1.546 €
1.196 €
1.096 €
696 €
596 €
1.176 €
1.076 €
7+
Hindistan Altın Üçgen
06.05.2018
1.196 €
1.096 €
1.646 €
1.546 €
1.196 €
1.096 €
696 €
596 €
1.176 €
1.076 €
7+
Hindistan Altın Üçgen
03.06.2018
1.196 €
1.096 €
1.646 €
1.546 €
1.196 €
1.096 €
696 €
596 €
1.176 €
1.076 €
7+
Hindistan Altın Üçgen
02.09.2018 1.196 € 1.646 € 1.196 € 696 € 1.176 €
7+
Hindistan Altın Üçgen
07.10.2018 1.196 € 1.646 € 1.196 € 696 € 1.176 €
7+

BENZER TURLARIMIZ

2.996 € 'dan itibaren
20/01/18

Adalar Ülkesi Filipinler

1.896 € 'dan itibaren
28/12/17

Hindistan Nepal

1.896 € 'dan itibaren
28/12/17

Hindistan Nepal Yılbaşı Turumuz Dolmuştur!

2.996 € 'dan itibaren
16/04/18

Japonya Kore

2.496 € 'dan itibaren
14/04/18

Kırgızistan Kazakistan Özbekistan

2.396 € 'dan itibaren
23/12/17

Vietnam Kamboçya

2.296 € 'dan itibaren
18/04/18

Vietnam Kamboçya Singapur

2.496 € 'dan itibaren
21/05/18

Yerden Göğe Moğolistan

2.596 € 'dan itibaren
18/03/18

Çin Yangtze

1.396 € 'dan itibaren
18/03/18

İran

749 € 'dan itibaren
22/01/18

Bangkok Pattaya Turu

799 € 'dan itibaren
26/01/18

Bangkok Phuket Turu

549 € 'dan itibaren
19/01/18

Bangkok Pattaya

1.499 € 'dan itibaren
15/04/18

Büyük Uzakdoğu

1.249 € 'dan itibaren
22/01/18

Büyük Uzakdoğu Turu

1.149 € 'dan itibaren
23/02/18

Egzotik Uzakdoğu Turu

1.349 € 'dan itibaren
19/01/18

Hong Kong Bangkok Phuket Kuala Lumpur

1.549 € 'dan itibaren
23/01/18

Yeni Uzakdoğu

BENZER TURLARIMIZ

2.996 € 'dan itibaren
20/01/18

Adalar Ülkesi Filipinler

1.896 € 'dan itibaren
28/12/17

Hindistan Nepal

1.896 € 'dan itibaren
28/12/17

Hindistan Nepal Yılbaşı Turumuz Dolmuştur!

2.996 € 'dan itibaren
16/04/18

Japonya Kore

2.496 € 'dan itibaren
14/04/18

Kırgızistan Kazakistan Özbekistan

2.396 € 'dan itibaren
23/12/17

Vietnam Kamboçya

2.296 € 'dan itibaren
18/04/18

Vietnam Kamboçya Singapur

2.496 € 'dan itibaren
21/05/18

Yerden Göğe Moğolistan

2.596 € 'dan itibaren
18/03/18

Çin Yangtze

1.396 € 'dan itibaren
18/03/18

İran

749 € 'dan itibaren
22/01/18

Bangkok Pattaya Turu

799 € 'dan itibaren
26/01/18

Bangkok Phuket Turu

549 € 'dan itibaren
19/01/18

Bangkok Pattaya

1.499 € 'dan itibaren
15/04/18

Büyük Uzakdoğu

1.249 € 'dan itibaren
22/01/18

Büyük Uzakdoğu Turu

1.149 € 'dan itibaren
23/02/18

Egzotik Uzakdoğu Turu

1.349 € 'dan itibaren
19/01/18

Hong Kong Bangkok Phuket Kuala Lumpur

1.549 € 'dan itibaren
23/01/18

Yeni Uzakdoğu